Music

Translate

12/06/2014

Santa Claus - NA BOGATO!

Hej. Dziś wstałam dosyć wcześnie, bo w nocy nie mogłam zasnąć. STOP. Nie dlatego, że "Mikołaj, matko bosko, o jezus"... NIE. Po prostu jak przyszłam ze szkoły to byłam tak padnięta (nie mówiąc o tym, że mnie wszystko bolało po przedwczorajszym wf-ie), że położyłam się na 5 godzin spania... Jak się obudziłam zachciało mi się iść na spacer z Desią, by się ożywić i "wyprać" mózg, bo tej nauki w tym tygodniu miałam naprawdę dużo...
Budzę się rano o 8:00 - nie wiem na czym to polega - do szkoły nie mogę się pozbierać, a w wolne dni automatycznie wstaję wcześniej...
Idę do kuchni, a tuż na środku mojego dawnego pokoju stoją 3 prezenty - dla babci, dla siostry i dla mnie.
NAJWIĘKSZA PAKA (się wie ;D) była i jest dla mnie ...
W ŚRODKU...
Pierwszą rzeczą, którą wyjęłam jest koc.

Następnie MILKA - Box of sweets












Potem lampka...
KOSZ I PUDEŁKO Z LONDYNEM

Pudełko również z nadrukiem Londynu.

SPODNIE F&F

+ najlepszy prezent - ZEGAR
W SUMIE:
NAJLEPSZA PACZKA EVER.
Jak z Waszymi prezentami?
Love, T.

11/29/2014

WINTER

Hej! Ostatnio z moją przyjaciółką robiłyśmy zdjęcia i mogę powiedzieć, że zbliża się zima...






SUMMER&WINTER














Jakaś porażka :/ W nadchodzących dniach wprowadzę kilka zmian, które opisze w osobnym poście. Jak tam weekend? :)
W poście zagościła tym razem WIKA! :p





ZDJĘCIA WYKONAŁA Wika G.

11/28/2014

FINAŁ 1 SEZONU "O MNIE SIĘ NIE MARTW"

Z racji tego, że jestem ogromną fanką tego serialu trochę zrobiło mi się smutno, że musimy czekać aż 4 miesiące na 2 sezon.
KTO NIE OGLĄDAŁ LUB NIE WIE CO ZNACZY "O MNIE SIĘ NIE MARTW"? :D
Proponuję, że wypiszę według mnie najlepsze teksty z ostatnich odcinków:

- Będę twym tutenchamonem, (...) proszę zgódź się, (...) dam Ci piękny róży kwiat.
- Może jestem palantem ale nie pijakiem
- Ty, hipsterka - myśmy przeszli na ty bo nie pamiętam
-  I co kretynie? Jak jej to teraz powiesz? Może tak - droga Asiu przepraszam Cię, te zaręczyny to po po prostu - po prostu Marcin jest kretynem!

W marcu również puszczą na antenę telewizyjnej dwójki rodzinkę.pl ale rodzinka mi się na maxa znudziła. Mam nadzieję, że OMSNM będą puszczać wcześniej, bo o 21:00 to mi się oczy kleją jak coś oglądam w telewizji.
Po obejrzeniu ostatniego odcinka stwierdzam:
* nie wiem jak przetrwam do wiosny jak nawet zimy nie ma
* nie wiem jak przetrwam piątek bez odcinka
* nie wiem jak upłynęło to 40 minut
* wiem, że Marcin przeżyje, ale scena była dramatyczna

Haha, ale od 7 grudnia będą puszczać po 2 odcinki *,* z chęcią obejrzę od początku :D

MOJE ULUBIONE ODCINKI:
1 odcinek - kotarka z Krzyśkiem
4 odcinek - pijany Marcin
7 odcinek - Iga&Marcin
13 odcinek - porwanie Igi, wypadek Marcina, zerwanie zaręczyn, finał

MOMENTY Z TELLYO
https://tellyo.com/pl/show/tvp2/omniesieniemartw/?v=tvp2-omniesieniemartw-moment-3347
- Iga zabiła mecenasa
https://tellyo.com/pl/show/tvp2/omniesieniemartw/?v=tvp2-omniesieniemartw-moment-3345
- To było trochę dziwne
https://tellyo.com/pl/show/tvp2/omniesieniemartw/?v=tvp2-omniesieniemartw-moment-3349
- Iga zawsze sobie poradzi
No jest to coś genialnego.
W rolach głównych
Iga Małecka - Joanna Kulig
Marcin Kaszuba - Stefan Pawłowski

11/27/2014

PARTY

Hej. Dziś znalazłam czas na napisanie posta, mam mnóstwo nauki, a za bodajże za 2 tygodnie wystawianie ocen! :) Dziś poprawiałam sprawdzian z majcy, nie dawno z angielskiego, jutro piszę z przyrody i poprawiam odpowiedź z historii, a w następny poniedziałek z angielskiego - no nie jest tego najmniej ...
Wczoraj byłam na szkolnej imprezie. Ledwo wróciłam ze szkoły była 14:00 zjadłam obiad i zaczęłam odrabiać lekcje. Skapłam się, że JUŻ jest 16:00 i mam godzinę do wyjścia, a miałam jeszcze iść do sklepu, po czym się zerwałam i wyszłam kupić cekinkową bluzkę - podobała mi się od tygodnia. Definitywnie zajęło mi to razem 15 min i ubierałam się na dyskotekę. 16:30 miałam wyjść, a okazało się, że mam wyjść z psem. No cóż, mama z Deśką poszła. Ja wybiegłam z domu, bo już nie było czasu.
Jak doszłam do szkoły, przyszłam do szatni i akurat w tym samym czasie przyszłam co moja przyjaciółka. Poszłyśmy szukać nauczycielki i wróciłyśmy się do szatni i ja patrzę, a moja koleżanka z innej klasy ma tą samą bluzkę co ja :D Było zaskoczenie, wyglądałyśmy jak siostry XD
Na początku było NUDNO. NUUUDNO. NUDNO I BEZNADZIEJNIE. Było jasno, nie było tłumu, a tak się czuję najlepiej, puszczali marne piosenki, bo chyba nie mieli internetu... Czy ja już mówiłam, że nie lubię disco polo (a raczej nie cierpię)? Najlepsze było jak puścili w środku "imprezy" kaczuszki - no to już było przegięcie totalne...
Na końcu, na samym KOŃCU wreszcie dostałam z BFF głupawki i zaczęłyśmy tańczyć, skakać - nie wiem, to chyba nie był taniec :D
***ledwo jak przyszłam i dałam hoop colę na stół + chipsy i poszłam tańczyć, klasa wypiła całą butelkę, a chipsy były w połowie***
Takie raczej opisywanie dnia, nie wiem czy się Wam to podoba, ale trudno.
/// Mama budzi mnie "dzisiaj" o "6:00". Mówi:
- Natala wstawaj!
ja - dobrzeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

- Natala, czy ty słyszysz co ja do ciebie mówię?
ja - Takkkk, już wstaję.
Wstałam, zaczęłam się ubierać, po czym patrzę na telefon...
GODZINA 2:34 !!!
Idę do mamy i mówię: mamo jest 3-ia w nocy
a mama - jak to?! Przecież nastawiłam budzik na 6:00! ... faktycznie :o

NO BYŁO TO REKORDOWE :D

11/22/2014

SzalonaZuzia (Banshee)

Cześć. Chciałabym w tym poście coś powiedzieć o znanej nam wszystkim youtuberce - SzalonejZuzi.
W tym roku bodajże utworzyła nowy kanał czyli "Banshee". Niedawno zaczęłam ją oglądać i naprawdę potrafi mnie doprowadzić do łez śmiechu. Poprawia mi za każdym razem humor, nie mówiąc już o np. Panierce lub zwykłych odpałach.
Zwykła nastolatka, 18 lat - po prostu człowiek. No nie wiem, wiem, że jest normalną dziewczyną, ale gdybym spotkała ją na ulicy to raczej chciałabym coś w stylu zdjęcie, autograf (hehe). Zamierzam jej w tym roku jeszcze wysłać jakiś fan art, czy list lub po prostu jakieś kolczyki, mały prezent. Może akurat wzięła moją paczkę do filmiku?
Nie wiem jak Wy, ale według mnie jest genialna. CO NIE ZNACZY, ŻE PRZESTAŁAM OGLĄDAĆ PUU I WIGĘ (chodź one rzadko ostatnio dodawają jakiś filmik).
W przyszłości chciałabym nagrywać jakieś vlogi, tagi, 'gadanie o gadaniu', pomysły czy coś.
Problem w tym, że nie mam lustrzanki lub zwykłego aparatu który by dobrze nagrywał, bo jeżeli chodzi o mój tablet i telefon to... to nie przejdzie.
Jej blog jakby ktoś chciał: tutajwszyscyjestesmyszaleni.blogspot.com
PS. O co chodzi z przypadkowym na zdjęciu np. logo firmy i że niby lokujemy ten produkt czy coś takiego, ale musimy mieć na to zgodę? Lub na przykład teraz dodałam zdjęcie Banshee i są to prawa autorskie?

ARIANA GRANDE - My Everything

Kiedy po spotkaniu z Eweliną Lisowską zeszłam na parter kupiłam przy okazji prezenty na święta oraz coś dla mnie - płytę Ariany Grande - My Everything. Słucham jej często, a jestem przeciwna raczej ściąganiu za darmo piosenek z internetu. Prawie teraz każdy ściąga za darmo, a artyści pracowali nad tym, aby piosenka miała dobry tekst, muzykę czy teledysk. Na pewno nie robili tego, by teraz nic nie dostać, bo jednak jedna piosenka wymaga dużo pracy.
Płyta Ariany bardzo mi się spodobała, jest na niej dużo fajnych utworów których słucham non stop i nie mogę przestać. Na razie czekam też na płytę Honey, która jak zapowiadała Honorata ukaże się niestety w przyszłym roku.
Na płycie znajduje się 12 piosenek:
1. Honeymoon Avenue
2. Baby I
3. Right There
4. Tattooed Heart
5. Lovin' It
6. Piano 
7. Daydreamin'
8. The Way
9. You'll Never Know
10. Almost Is Never Enough
11. Popular Song
12. Better Left Unsaid 
No jest w tym coś cudownego, naprawdę ma talent do śpiewania *,* W empiku kupiłam ją za 43zł i naprawdę ją polecam i naprawdę nie żałuję :)
PS. A jaką Wy ostatnio kupiliście płytę? Co myślicie o ściąganiu za darmo z internetu piosenek?

Autumn ♥

Cześć! Dzisiejszy post dotyczy długich spacerów jesienią. U mnie jak w sierpniu, ale już widzę masę suchych liści na trawnikach. Jeżeli nie macie psa (lub jakiegoś zwierzaka z którym można wychodzić na dworze) możecie też sami się wybrać na spacer w okolicy. Ja mam po drugiej stronie ulicy ogromną łąkę, za blokami mam dużo trawników oraz dużo 'krzaków' (nie mogę tego nazwać lasem ;p). W mojej okolicy jest dużo łąk i krzaków gdzie mój pies może sobie pochodzić/wybiegać się. Uwielbiam spacery gdy jest wschód lub zachód słońca. Dziś zabrałam telefon (myślę, że jakość nie gorsza) i porobiłam zdjęcia nie tylko Desi, ale też przyrodzie - mam zdjęcia z zimy 2013 roku i aż oczom nie wierzę, że drzewa były bez liści i były takie chude... Było widać pole i jeden dom który nie dawno postawiono, a to wszystko było przy zachodzie słońca. Nie będę tego opisywać, bo przecież jak mam tą fotkę to mogę ją pokazać! Od razu zachęcam do przejrzenia następnych zdjęć z dzisiaj. Nie tęsknie za zimą, dziś obudziłam się z zatkanym nosem i bolącym gardłem... Nie kaszlę, mam tylko wrażenie że muszę ciągle coś pić ;p Nie cierpię tego, mam nadzieję, że jesteście zadowoleni z 2 postów w weekend, a nie wiadomo - może jeszcze dziś dodam post o ANIMIBOX'IE dla Desi. Polecacie taką pakę-niespodziankę?
TEN POST MIAŁ SIĘ UKAZAĆ MIESIĄC TEMU / DWA MIESIĄCE TEMU.
Teraz jest jakaś masakra. Owszem lubię chodzić na spacery, ale w tej chwili będą burzyć jeden blok i tak jakby cała okolica jest w rozsypce, zburzyli już dużo rzeczy, zaraz zabraknie drzewa do ścięcia i wszędzie jest ogrodzone. Zostało mi chodzenie 'z powrotem', czyli idę w jedno miejsce, wracam się i idę w drugie i tak w kółko. Szkoda. Mają te prace skończyć w ciągu 10 miesięcy, a nie powiedziałam jeszcze, że tych bloków jest trzy! To co, mam niby czekać 3 lata żeby był spokój? Chciałam mieć w te święta normalną okolice, a nie wiercenie w bloku cały tydzień oprócz weekendu. Naprawdę wielka SZKODA, SZKODA!
I taka jestem głupia, że byłam na spacerze ale nie zrobiłam zdjęć - zresztą - co jest fajnego w okolicy pełnej ogrodzeń, gruzu i bałaganu?

EWELINA LISOWSKA - EMPIK, BONARKA CITY CENTER

Przepraszam, miałam dodać ten post od razu po spotkaniu się z Eweliną Lisowską. Spotkanie odbyło się 10.11 o 18:00 czyli jakieś 2 tygodnie temu. Na żywo Ewelina wygląda super. Był też mały wywiad, można było zadawać pytania. Na końcu oczywiście podpisywanie płyt, autograf i zdjęcie. Ma genialne piosenki, lubię jej słuchać. Jak wchodziła to się tak zdziwiłam - jest strasznie chuda :o :D Jak na razie czekam na jej koncert, a w tym tygodniu było spotkanie z Cleo i Donatanem na które nie mogłam niestety przyjść. Mam nadzieję, że Honey również pojawi się w Empiku!
PS. Nie zapomnę tego do końca życia, CUDOWNE PRZEŻYCIE! z
Niektóre zdjęcia są rozmazane zbyt mocno, a to z powodu tłumu ludzi (w kolejce do Eweliny, a raczej w tłumie stałam 1h). Na ostatniej fotce wyglądam moim zdaniem zbyt poważnie i inaczej niż zazwyczaj (:D). Czarne kółka to zamazanie twarzy niektórych osób.

 


11/10/2014

O MNIE SIĘ NIE MARTW - POST DLA FANÓW SERIALU

Hej. Dziś chcę zrobić drugi post z serii postów dla fanów jakiegoś serialu/filmu. Tym razem jest to serial komediowy i trochę romantyczny. O mnie się nie martw - według mnie najlepszy serial wyprodukowany w Polsce. Tyle zabawy i humoru w odcinkach i jak zawsze dobrze rozpoczęty weekend. Zacznę może od serialowej Igi Małeckiej którą gra Joanna Kulig.

GŁÓWNI BOHATEROWIE:
Iga Małecka - Joanna Kulig
Marcin Kaszuba - Stefan Pawłowski
Krzysztof Małecki - Paweł Domagała
Laura Curyło - Katarzyna Zielińska


Iga Małecka jest dwukrotną rozwódką z dwójką dzieci. Nie ma pieniędzy, wykształcenia i właśnie straciła pracę. Ma za to świetny zmysł obserwacji, miękkie serce i cięty język.
Mówi prawdę prosto w oczy, nie zwracając uwagi na konsekwencje, które są dla niej najczęściej przykre.
Iga potrafi doskonale utożsamić się z problemami zwykłych ludzi, bo to... są jej problemy. Niczym pamiętna Erin Brockovich łączy dwa światy: tych, którzy potrzebują pomocy i tych, którzy mogliby im pomóc. Dla mnie ta postać jest dotychczas najlepsza. 

Marcin Kaszuba - prawnik, przez przypadek narzeczony Joanny Zarzyckiej - córki mecenasa Zarzyckiego - właściciela kancelarii. Skuteczny Prawnik dla Igi. Nie zostawia w potrzebie i uśmiecha się w nawet smutnych momentach. Postać genialna.

Opisałam dwóch głównych bohaterów, ale jest jeszcze narzeczona Marcina - Aśka, którą gra obecnie Aleksandra Domańska. Przez przypadek Marcin oświadczył się jej - zapomniał o urodzinach, po czym pomylił prezent. Asia wzięła ten prezent jako oświadczyny.

Ten serial wzbudza we mnie emocje i poprawia mi humor. Zawsze oburzam się, gdy jest koniec odcinka. A dlaczego? Ponieważ odcinki są emitowane 1 raz w tygodniu - piątek 20.05.

Piosenkę do OMSNM wykonała Margaret. Niedawno w ogóle nie kojarzyłam tej piosenki. Nie którzy mówią, że dotychczas nie lubili tej piosenki, a teraz się to odwróciło.
1 sezon serialu posiada 13 odcinków. Powstanie drugi sezon od marca 2015 roku.
Odcinki ponoć będą nagrywane jeszcze w tym roku. W ostatnim odcinku Iga zostanie porwana, a Marcin będzie miał wypadek.

A Wy macie swoje ulubione seriale? Może jakiś film? Macie jakąś recenzję? Chętnie poczytam :)
PS. O 18:00 w Empiku w Bonarce spotykam się z Eweliną Lisowską. Kto też miał okazję iść do Empika? W wolnym czasie dodam zdjęcia ze spotkania.
Love, T.

10/26/2014

Q&A - pytania i odpowiedzi

Cześć. Bardzo długo nie wstawiałam postów i chciałam dziś trochę opowiedzieć o sobie oraz napisać Wam jakie mam zainteresowania. Mam tylko do przekazania jedną ważną informację. Posty miały ukazywać się co tydzień. Obiecywałam Wam to, ale tak naprawdę już nie mam czasu na pisanie postów. Posty mam nadzieję będą się pokazywać się systematycznie, ale ja czasami nie wiem o czym napisać (proszę o propozycje) lub nie chce mi się przegrywać zdjęć (czasami mi to długo zajmuje).
ZACZYNAMY
1. Jaki jest twój ulubiony wykonawca?
Jest to wokalistka - Honorata Honey Skarbek. Uwielbiam jej piosenki, podziwiam ją i nie mogę się doczekać jej nowego krążka. Ma już nagrane wszystkie piosenki, wystarczy tylko, że na jej FP ukaże się 400 000 like! Marzę aby zagrała koncert w moim mieście i żebym dostała od niej autograf :) #Honlovers
2. Jaki jest Twój ulubiony yotober?
Puu i WiGa :) Zawsze poprawią mi humor. Oglądam ich stare filmiki gdy mam niedosyt to można mnie ujrzeć w łzach :')
3. Ulubiony aktor?
Joanna Kulig
Julia Kamińska
Stefan Pawłowski
4. Ulubiony film/serial?
O mnie się nie martw - niebawem post o tym serialu, więc nie będę się tu rozpisywać, bo potem nie mam co pisać (:D).
5. Lubisz się uczyć?
NIE
6. Masz jakieś domowe zwierzę?
Tak, pies. Desia. Więcej informacji na facebooku.
7. Jak często robisz sobie zdjęcia?
Jeżeli chodzi o selfie - rzadko. Na początku faza na tym punkcie, jednak to mi się znudziło. Czekajcie... jestem jedyną osobą która tak mówi? Po prostu mi się ostatnio nie chce robić dzióbków :D
8. Zapuszczasz paznokcie?
PRÓBUJĘ... ciężko mi z tym. Czasem nieświadomie je obgryzam, mam nadzieję, że się odzwyczaję. Chyba zacznę sobie robić jakieś kary ;P Mam papierowy pilniczek i 2 odźywki - jedna z wapnem, druga z aloesem.
9. Co lubisz robić w życiu?
Śpiewać, tańczyć, fotografować rzeczywistość, spędzać czas z psem i oczywiście uczyć się angielskiego :)
10. Remont?
Aktualnie jest zaplanowany remont mojego pokoju, ale dopiero po zburzeniu ściany w przedpokoju na piecyk. Aż się boję co to będzie przez tydzień o.O Jeżeli będę miała zrobiony pokój i zainwestuje w aparat to zrobię room tour.
11. Uroda, stylistyka...
Nie maluję się. Jak widzę niektóre osoby, które tak mają nawalone na twarzy tooo... brak słów. Ale czasami nie zaszkodzi :) Stylistyka jak najbardziej lecz czasami brak funduszy :D
12. Czy lubisz jesień?
Nie, ta pora roku odpada. Zimne dni, deszcz i inne negatywy. Niektórzy mówią, że jesień jest super ale jak już miałabym wybrać jesień, a zima to jednak zima. Wieczorem widoczne oświetlone miasto, śnieg, święta, choinka i inne rzeczy, ale też kałuże, kurtki i rękawiczki. Lato tak samo: słońce, stroje kąpielowe, odpoczynek, ale upał i czasami nudy. Najlepsza według mnie pora roku to WIOSNA :)
13. Co cenisz w ludziach?
Szczerość, odwaga, wrażliwość i wszystkie pozytywne rzeczy oprócz kłamstw, mądrości (wymądrzania się za każdym razem) i wyśmiewania się z kogoś.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
To by było na tyle. Myślę, że post Wam się spodobał.
Do następnego!
T.

10/05/2014

Podziękowanie

Hej ;) Dziś chciałam podziękować osobom które czytają mój blog. Mam 7 obserwatorów, ale (mam nadzieję) prawdziwych. Nie chciałabym  mieć 1000 osób i 10 000 wejść na bloga jak i tak nikt by go nie czytał. Dziękuję za 3,000 wyświetleń 'pamiętnika'. Kiedyś jak będę starsza, będę mogła sobie powspominać, dlatego pamiętnik jest w formie bloga i dzielę się z Wami osobistym życiem :) Posty pojawiają się rzadziej dlatego, że jest dużo nauki. Jak będą ferie, wakacje lub po prostu wolne dni to zawsze częściej pojawią się tu notki. Do tego mój laptop będzie hulał więc nadrobię postów :) Tymczasem będę robiła na spacerach zdjęcia (BĘDĘ ROBIŁA JE DOKŁADNIE ;D) i wrzucała je zaraz po przegraniu tutaj. To byłoby na tyle. Nie długo pojawi się na blogu recenzja książki. 
PS. Jak tam z porą jesienno-zimową?
Love, T.

10/01/2014

PIELĘNACJA WŁOSÓW

Cześć Kochani! Dzisiejszy temat posta to włosy i ich pielęgnowanie. Ja mam od dziecka zwykłe 'siano' na głowie. Mam na to sposób i regularnie go używam. Ostatnio kupuję dużo rzeczy do włosów. Oczywiście takich które nie niszczą ich. Są/jest to:
 - Szampon SCHAUMA
Dla włosów cienkich i osłabionych (thinning&weakened hair) szampon odbudowujący (BUILD-UP-SHAMPO) z koenzymem Q10 (with Coenzyme Q10)
oraz dla włosów łamliwych i rozdwajające się (brittle hair&hair with split ends). Krem i olejek (Cream&Oil). Intensywny kremowy szampon (INTENSIVE-CREAM-SHAMPO). Wygładza włókna włosa i zapobiega rozdwajaniu się końcówek (antil-split-ends, seals hair fibers).
- Odżywka NATURIA - jest do codziennej pielęgnacji np. przy czesaniu włosów.
- Szampon i odżywka z olejkiem arganowym. Nakładam szampon zaraz po Schaumie i zostawiam na 3 minuty. Spłukuję i nakładam odżywkę, czekam i znów spłukuję.
-  ELSEVE -

- Oliwka firmy np. Gliss Kur czy Pantene
Mi tyle do szczęścia wystarczy, a po umyciu (myję raz w tygodniu) włosy mam jak nowe. Polecam wszystkie kosmetyki dla osób które mają suche i zniszczone włosy.
A jak Wy dbacie o swoje włosy? Ile razy w tygodniu je myjecie?

PS. Mam dużo materiałów w szkole przez co posty będę dodawać co tydzień.



   



9/26/2014

To już jesień?

WItam Was Kochani! Po jakiś 10 dniach piszę dla Was mam nadzieję, że przyjemnego posta. Mam coraz mniej czasu na laptop i internet. Co chwilę kartkówki i sprawdziany, masę zadań domowych. Siedzenie nad nauką, aż się chce ziewać o 23:59. Dziś pisałam sprawdzian z angielskiego (Present
Continuous, czasowniki, uzupełnianie zdań i np. make a sandwich). Łatwy. Matematyczka oddała nam kartkówki i cudem dostałam celujący! Myślałam, że dostane dwóje, a tu taka miła niespodzianka. Odrobiłam połowę lekcji, ale przerwałam bo jest śliczna pogoda (przynajmniej u mnie). Jak wychodziłam ze szkoły były 'najnormalniejsze' chmury burzowe. W życiu takich jeszcze nie widziałam we wrześniu! Rozumiem po upale, ale od jakiś 30 dni jest zimno, ponuro i pada deszcz. Dziś jest fajnie. Nie jest jesienno, a raczej pogoda na wiosnę. Co chwilę słońce znika, a to za sprawą przecudownego wiatru. Czarne chmury przechodzą c
o minutę i co sekundę myślę, że zaraz lunie. Skorzystałam z pogody i poszłam robić zdjęcia lustrzanką. Jednak nie mogę patrzeć na drzewa które mają resztki liści na gałązkach. To jednak jest jesień - 23 WRZEŚNIA. Ten czas tak szybko leci... Dopiero cieszyłam się z wakacji, a zaraz będę wspominać zimę ;p Nie narzekam, jest całkiem przyjemnie, ale wolę gdy świeci słońce. Zrobiłam dużo zdjęć - taka sesja jesienna. Jeżeli chcecie wiedzieć co u Desi wpadajcie na FP. Zaraz dodam tam nowe posty i z powrotem wracam do nauki. Muszę poćwiczyć angielski który uwielbiam i mam chęć do zajęć.
 Przyjemnego oglądania, LOVE T.








9/10/2014

The Sims 4

Witam Was Kochani! :) Dzisiejszy post jest odnośnie gry Sims. Nie dawno widziałam reklamy 4, chodziła non stop. W końcu nadszedł 4 września - premiera Sims4. Nigdy w nią nie grałam, jedynie u koleżanki na jej laptopie. Grałyśmy chyba w 2 i 3. Mój laptop (Asus EEE PC) ma za słaby procesor, by obsłużyć tego typu grę. Nie odczytuje jej. Tak bardzo chciałabym nawet zagrać w 1... Ale nie mogę :/ Ponoć 'z simów się nie wyrasta' (:D). W domu mam dużo dodatków i płyt, a jedyne co potrzeba to sprawny i silny komputer. The Sims 4 posiada wersję polską. Jest dla każdego w różnym wieku. Do tej pory spodobały mi się 'Zwierzaki', a piosenka do reklamy The Sims 4 ciągle mi chodzi po głowie. Nie stój z boku jak lama lub co tu robi moja ciocia :D A zmieniając temat jestem przeziębiona. Nie poszłam do szkoły, leże na łóżku i myślę co robić. Nawet mam już pomysł :) DIY dla psa. Zajmę się trochę Desią, mam nadzieję, że ją nie zarażę ;) Może porobię zdjęcia. A pro po - zrobiłam ostatnio dużo zdjęć jak byłam na spacerze. Wrzucę w jakimś poście. Jak zauważyliście - nie poszłam do szkoły to mam 'wolne', a jak mam wolne... piszę post.
PS. Polecacie jakieś laptopy w 'idealnej' cenie do 1000 zł? Żeby Simsy mi szły :/
T. :*

9/06/2014

Koniec wakacji - koniec wolnego, ale początek czegoś nowego!

Cześć Kochani! :) Jak już pisałam w poprzednim poście to posty będę dodawać w weekend. Jak pierwszy tydzień szkoły? U mnie nawet nie tak źle ;) Powtarzam podstawowe słówka po angielsku (trochę mi się zapomniało). Tak bardzo niektórym zazdroszczę umiejętności mówienia i pisania po angielsku, że aż wzięłam się za siebie i nie się nie poddaję! Dążę do celu i koniec. Czytam słownik z kartki na kartkę i próbuję zapamiętać te 1000 najważniejszych słów :D A może ktoś z Was już umie ten język? Jak się go uczyliście, nie mówiąc że 'po prostu' wkuwaliście? A przechodząc do następnego etapu tego posta chcę zapytać czy macie już jakieś oceny? Ja mam jedną piątkę, ale nie muszę się nią chwalić, bo co to za wysiłek narysować rysunek ;p Z matematyki powtarzamy temat z zeszłego roku + zaliczyłam już pierwszą kartkówkę tabliczki mnożenia... Uczę się jej dobre parę lat, a nie mogę zapamiętać ile to jest np. 7x8... U mnie to naprawdę kiepsko, jedyne co mi wchodzi do głowy to angielski który od początku mi się podobał i mam do niego na szczęście dobre nastawienie ;) Nie lubię lekcji polskiego m.in. nie lubię dużego pisania na drugiej lekcji (wymagania edukacyjne to ta pierwsza ;p) i ostatnio wykorzystałam 2 kartki malutkim pismem - ciekawe ile zajęło by mi dużym... Moja ręka przez te wakacje odzwyczaiła się od pisania przez co mam wrażenie, że moje pismo jest 'byle jakie'. Powróciło się do wstawania o 6:00 rano, chodź w weekendy (m.in. dziś :D) wstaję o 11:00. Wieczorem szaleję przy muzyce, a potem momentalnie zasypiam. Lubię gdy jestem zmęczona i mogę się położyć wiedząc, że szybko zasnę. Bo jak muszę iść wcześniej wstać żeby rano być przytomna to nie mogę zasnąć... Taka to ja jestem ;p Uwielbiam teraz jesienne spacery z psem przy zachodzie słońca pomijając oczywiście suche liście na chodnikach oraz też 'śpiące dni' w których bezlitośnie pada deszcz. Spaceruję z nią wtedy po całej okolicy i podziwiam przyrodę... Nie biorę telefonu (chodź może jutro zabiorę, bo dawno nie robiłam zdjęć), bo chcę się oderwać od wirtualnego i elektronicznego świata. Jak piszę tego posta nie mogę się skupić - słyszę z daleka wystrzały petard (uwielbiam sylwestra, bo lubię efekt wystrzałów) i wiem, że muszę uspokajać Desię - bo wszystkie psy nie ważne jak i kiedy boją się tak głośnych rzeczy. Haha, ja tu o szkole i jesieni, a przeszłam na sylwestra który jest za jakieś 4 miesiące? To niby dużo, ale dopiero cieszyłam się z początku wakacji... To tyle na dzisiejszego posta. Mam nadzieję, że się podobał i nie wymuszam komentarzy - po prostu jak się spodobał i macie ochotę/czas - skomentujcie.
Love, T.

9/02/2014

LESSON 1

Pierwsza lekcja - jak dla nas normalna, dla niektórych męcząca. Czemu? Każda lekcja to 'wymagania edukacyjne'. Ja zaliczam się do 2 grupy, nie lubię powtarzania i pisania tego co było mówione na poprzedniej lekcji. Nauczyciel musi mówić to co każdą lekcję w takim dniu, my tylko słuchamy. Oni muszą z każdego przedmiotu te wymagania przedstawić, bo taki jest regulamin. Dziś miałam 7 lekcji, wstałam o 6:30, a wróciłam o 15:20. Cieszyłam się gdy zobaczyłam przyjaciół, mogłam się z nimi pośmiać i opowiedzieć co się działo w wakacje. Cóż... jeszcze tylko: ...październik...listopad...grudzień...styczeń...luty, MARZEC, KWIECIEŃ, MAJ, CZERWIEC! Posty będę próbowała teraz regularnie dodawać - co tydzień, chyba że będę miała wolne od nauki i dostęp do komputera. Szkoła to nie koszmar, mamy ją raz w życiu! Chodź wstawanie o 6:00 czy 7:00 mnie nie zadawala, postanowiłam ŻE NIE ZAWALĘ. Standardowo, tradycyjnie, uniwersalnie i oryginalnie jak każdego roku. A jak Wy spędziliście pierwszy dzień w szkole? O której wróciliście? Może jesteście już na studiach?

KOPIOWANIE

NIE KOPIUJ!