Cześć. Bardzo długo nie wstawiałam postów i chciałam dziś trochę opowiedzieć o sobie oraz napisać Wam jakie mam zainteresowania. Mam tylko do przekazania jedną ważną informację. Posty miały ukazywać się co tydzień. Obiecywałam Wam to, ale tak naprawdę już nie mam czasu na pisanie postów. Posty mam nadzieję będą się pokazywać się systematycznie, ale ja czasami nie wiem o czym napisać (proszę o propozycje) lub nie chce mi się przegrywać zdjęć (czasami mi to długo zajmuje).
ZACZYNAMY
1. Jaki jest twój ulubiony wykonawca?
Jest to wokalistka - Honorata Honey Skarbek. Uwielbiam jej piosenki, podziwiam ją i nie mogę się doczekać jej nowego krążka. Ma już nagrane wszystkie piosenki, wystarczy tylko, że na jej FP ukaże się 400 000 like! Marzę aby zagrała koncert w moim mieście i żebym dostała od niej autograf :) #Honlovers
2. Jaki jest Twój ulubiony yotober?
Puu i WiGa :) Zawsze poprawią mi humor. Oglądam ich stare filmiki gdy mam niedosyt to można mnie ujrzeć w łzach :')
3. Ulubiony aktor?
Joanna Kulig
Julia Kamińska
Stefan Pawłowski
4. Ulubiony film/serial?
O mnie się nie martw - niebawem post o tym serialu, więc nie będę się tu rozpisywać, bo potem nie mam co pisać (:D).
5. Lubisz się uczyć?
NIE
6. Masz jakieś domowe zwierzę?
Tak, pies. Desia. Więcej informacji na facebooku.
7. Jak często robisz sobie zdjęcia?
Jeżeli chodzi o selfie - rzadko. Na początku faza na tym punkcie, jednak to mi się znudziło. Czekajcie... jestem jedyną osobą która tak mówi? Po prostu mi się ostatnio nie chce robić dzióbków :D
8. Zapuszczasz paznokcie?
PRÓBUJĘ... ciężko mi z tym. Czasem nieświadomie je obgryzam, mam nadzieję, że się odzwyczaję. Chyba zacznę sobie robić jakieś kary ;P Mam papierowy pilniczek i 2 odźywki - jedna z wapnem, druga z aloesem.
9. Co lubisz robić w życiu?
Śpiewać, tańczyć, fotografować rzeczywistość, spędzać czas z psem i oczywiście uczyć się angielskiego :)
10. Remont?
Aktualnie jest zaplanowany remont mojego pokoju, ale dopiero po zburzeniu ściany w przedpokoju na piecyk. Aż się boję co to będzie przez tydzień o.O Jeżeli będę miała zrobiony pokój i zainwestuje w aparat to zrobię room tour.
11. Uroda, stylistyka...
Nie maluję się. Jak widzę niektóre osoby, które tak mają nawalone na twarzy tooo... brak słów. Ale czasami nie zaszkodzi :) Stylistyka jak najbardziej lecz czasami brak funduszy :D
12. Czy lubisz jesień?
Nie, ta pora roku odpada. Zimne dni, deszcz i inne negatywy. Niektórzy mówią, że jesień jest super ale jak już miałabym wybrać jesień, a zima to jednak zima. Wieczorem widoczne oświetlone miasto, śnieg, święta, choinka i inne rzeczy, ale też kałuże, kurtki i rękawiczki. Lato tak samo: słońce, stroje kąpielowe, odpoczynek, ale upał i czasami nudy. Najlepsza według mnie pora roku to WIOSNA :)
13. Co cenisz w ludziach?
Szczerość, odwaga, wrażliwość i wszystkie pozytywne rzeczy oprócz kłamstw, mądrości (wymądrzania się za każdym razem) i wyśmiewania się z kogoś.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
To by było na tyle. Myślę, że post Wam się spodobał.
Do następnego!
T.
10/26/2014
10/05/2014
Podziękowanie
Hej ;) Dziś chciałam podziękować osobom które czytają mój blog. Mam 7 obserwatorów, ale (mam nadzieję) prawdziwych. Nie chciałabym mieć 1000 osób i 10 000 wejść na bloga jak i tak nikt by go nie czytał. Dziękuję za 3,000 wyświetleń 'pamiętnika'. Kiedyś jak będę starsza, będę mogła sobie powspominać, dlatego pamiętnik jest w formie bloga i dzielę się z Wami osobistym życiem :) Posty pojawiają się rzadziej dlatego, że jest dużo nauki. Jak będą ferie, wakacje lub po prostu wolne dni to zawsze częściej pojawią się tu notki. Do tego mój laptop będzie hulał więc nadrobię postów :) Tymczasem będę robiła na spacerach zdjęcia (BĘDĘ ROBIŁA JE DOKŁADNIE ;D) i wrzucała je zaraz po przegraniu tutaj. To byłoby na tyle. Nie długo pojawi się na blogu recenzja książki.
PS. Jak tam z porą jesienno-zimową?
Love, T.
10/01/2014
PIELĘNACJA WŁOSÓW
Cześć Kochani! Dzisiejszy temat posta to włosy i ich pielęgnowanie. Ja mam od dziecka zwykłe 'siano' na głowie. Mam na to sposób i regularnie go używam. Ostatnio kupuję dużo rzeczy do włosów. Oczywiście takich które nie niszczą ich. Są/jest to:
- Szampon SCHAUMA
Dla włosów cienkich i osłabionych (thinning&weakened hair) szampon odbudowujący (BUILD-UP-SHAMPO) z koenzymem Q10 (with Coenzyme Q10)
oraz dla włosów łamliwych i rozdwajające się (brittle hair&hair with split ends). Krem i olejek (Cream&Oil). Intensywny kremowy szampon (INTENSIVE-CREAM-SHAMPO). Wygładza włókna włosa i zapobiega rozdwajaniu się końcówek (antil-split-ends, seals hair fibers).
- Odżywka NATURIA - jest do codziennej pielęgnacji np. przy czesaniu włosów.
- Szampon i odżywka z olejkiem arganowym. Nakładam szampon zaraz po Schaumie i zostawiam na 3 minuty. Spłukuję i nakładam odżywkę, czekam i znów spłukuję.
- ELSEVE -
- Oliwka firmy np. Gliss Kur czy Pantene
Mi tyle do szczęścia wystarczy, a po umyciu (myję raz w tygodniu) włosy mam jak nowe. Polecam wszystkie kosmetyki dla osób które mają suche i zniszczone włosy.
A jak Wy dbacie o swoje włosy? Ile razy w tygodniu je myjecie?
PS. Mam dużo materiałów w szkole przez co posty będę dodawać co tydzień.
- Szampon SCHAUMA
Dla włosów cienkich i osłabionych (thinning&weakened hair) szampon odbudowujący (BUILD-UP-SHAMPO) z koenzymem Q10 (with Coenzyme Q10)
oraz dla włosów łamliwych i rozdwajające się (brittle hair&hair with split ends). Krem i olejek (Cream&Oil). Intensywny kremowy szampon (INTENSIVE-CREAM-SHAMPO). Wygładza włókna włosa i zapobiega rozdwajaniu się końcówek (antil-split-ends, seals hair fibers).
- Odżywka NATURIA - jest do codziennej pielęgnacji np. przy czesaniu włosów.
- Szampon i odżywka z olejkiem arganowym. Nakładam szampon zaraz po Schaumie i zostawiam na 3 minuty. Spłukuję i nakładam odżywkę, czekam i znów spłukuję.
- ELSEVE -
- Oliwka firmy np. Gliss Kur czy Pantene
Mi tyle do szczęścia wystarczy, a po umyciu (myję raz w tygodniu) włosy mam jak nowe. Polecam wszystkie kosmetyki dla osób które mają suche i zniszczone włosy.
A jak Wy dbacie o swoje włosy? Ile razy w tygodniu je myjecie?
PS. Mam dużo materiałów w szkole przez co posty będę dodawać co tydzień.
9/26/2014
To już jesień?
WItam Was Kochani! Po jakiś 10 dniach piszę dla Was mam nadzieję, że przyjemnego posta. Mam coraz mniej czasu na laptop i internet. Co chwilę kartkówki i sprawdziany, masę zadań domowych. Siedzenie nad nauką, aż się chce ziewać o 23:59. Dziś pisałam sprawdzian z angielskiego (Present
Continuous, czasowniki, uzupełnianie zdań i np. make a sandwich). Łatwy. Matematyczka oddała nam kartkówki i cudem dostałam celujący! Myślałam, że dostane dwóje, a tu taka miła niespodzianka. Odrobiłam połowę lekcji, ale przerwałam bo jest śliczna pogoda (przynajmniej u mnie). Jak wychodziłam ze szkoły były 'najnormalniejsze' chmury burzowe. W życiu takich jeszcze nie widziałam we wrześniu! Rozumiem po upale, ale od jakiś 30 dni jest zimno, ponuro i pada deszcz. Dziś jest fajnie. Nie jest jesienno, a raczej pogoda na wiosnę. Co chwilę słońce znika, a to za sprawą przecudownego wiatru. Czarne chmury przechodzą c
o minutę i co sekundę myślę, że zaraz lunie. Skorzystałam z pogody i poszłam robić zdjęcia lustrzanką. Jednak nie mogę patrzeć na drzewa które mają resztki liści na gałązkach. To jednak jest jesień - 23 WRZEŚNIA. Ten czas tak szybko leci... Dopiero cieszyłam się z wakacji, a zaraz będę wspominać zimę ;p Nie narzekam, jest całkiem przyjemnie, ale wolę gdy świeci słońce. Zrobiłam dużo zdjęć - taka sesja jesienna. Jeżeli chcecie wiedzieć co u Desi wpadajcie na FP. Zaraz dodam tam nowe posty i z powrotem wracam do nauki. Muszę poćwiczyć angielski który uwielbiam i mam chęć do zajęć.
Przyjemnego oglądania, LOVE T.


Continuous, czasowniki, uzupełnianie zdań i np. make a sandwich). Łatwy. Matematyczka oddała nam kartkówki i cudem dostałam celujący! Myślałam, że dostane dwóje, a tu taka miła niespodzianka. Odrobiłam połowę lekcji, ale przerwałam bo jest śliczna pogoda (przynajmniej u mnie). Jak wychodziłam ze szkoły były 'najnormalniejsze' chmury burzowe. W życiu takich jeszcze nie widziałam we wrześniu! Rozumiem po upale, ale od jakiś 30 dni jest zimno, ponuro i pada deszcz. Dziś jest fajnie. Nie jest jesienno, a raczej pogoda na wiosnę. Co chwilę słońce znika, a to za sprawą przecudownego wiatru. Czarne chmury przechodzą c
o minutę i co sekundę myślę, że zaraz lunie. Skorzystałam z pogody i poszłam robić zdjęcia lustrzanką. Jednak nie mogę patrzeć na drzewa które mają resztki liści na gałązkach. To jednak jest jesień - 23 WRZEŚNIA. Ten czas tak szybko leci... Dopiero cieszyłam się z wakacji, a zaraz będę wspominać zimę ;p Nie narzekam, jest całkiem przyjemnie, ale wolę gdy świeci słońce. Zrobiłam dużo zdjęć - taka sesja jesienna. Jeżeli chcecie wiedzieć co u Desi wpadajcie na FP. Zaraz dodam tam nowe posty i z powrotem wracam do nauki. Muszę poćwiczyć angielski który uwielbiam i mam chęć do zajęć.
Przyjemnego oglądania, LOVE T.
9/10/2014
The Sims 4
Witam Was Kochani! :) Dzisiejszy post jest odnośnie gry Sims. Nie dawno widziałam reklamy 4, chodziła non stop. W końcu nadszedł 4 września - premiera Sims4. Nigdy w nią nie grałam, jedynie u koleżanki na jej laptopie. Grałyśmy chyba w 2 i 3. Mój laptop (Asus EEE PC) ma za słaby procesor, by obsłużyć tego typu grę. Nie odczytuje jej. Tak bardzo chciałabym nawet zagrać w 1... Ale nie mogę :/ Ponoć 'z simów się nie wyrasta' (:D). W domu mam dużo dodatków i płyt, a jedyne co potrzeba to sprawny i silny komputer. The Sims 4 posiada wersję polską. Jest dla każdego w różnym wieku. Do tej pory spodobały mi się 'Zwierzaki', a piosenka do reklamy The Sims 4 ciągle mi chodzi po głowie. Nie stój z boku jak lama lub co tu robi moja ciocia :D A zmieniając temat jestem przeziębiona. Nie poszłam do szkoły, leże na łóżku i myślę co robić. Nawet mam już pomysł :) DIY dla psa. Zajmę się trochę Desią, mam nadzieję, że ją nie zarażę ;) Może porobię zdjęcia. A pro po - zrobiłam ostatnio dużo zdjęć jak byłam na spacerze. Wrzucę w jakimś poście. Jak zauważyliście - nie poszłam do szkoły to mam 'wolne', a jak mam wolne... piszę post.
PS. Polecacie jakieś laptopy w 'idealnej' cenie do 1000 zł? Żeby Simsy mi szły :/
T. :*
PS. Polecacie jakieś laptopy w 'idealnej' cenie do 1000 zł? Żeby Simsy mi szły :/
T. :*
9/06/2014
Koniec wakacji - koniec wolnego, ale początek czegoś nowego!
Cześć Kochani! :) Jak już pisałam w poprzednim poście to posty będę dodawać w weekend. Jak pierwszy tydzień szkoły? U mnie nawet nie tak źle ;) Powtarzam podstawowe słówka po angielsku (trochę mi się zapomniało). Tak bardzo niektórym zazdroszczę umiejętności mówienia i pisania po angielsku, że aż wzięłam się za siebie i nie się nie poddaję! Dążę do celu i koniec. Czytam słownik z kartki na kartkę i próbuję zapamiętać te 1000 najważniejszych słów :D A może ktoś z Was już umie ten język? Jak się go uczyliście, nie mówiąc że 'po prostu' wkuwaliście? A przechodząc do następnego etapu tego posta chcę zapytać czy macie już jakieś oceny? Ja mam jedną piątkę, ale nie muszę się nią chwalić, bo co to za wysiłek narysować rysunek ;p Z matematyki powtarzamy temat z zeszłego roku + zaliczyłam już pierwszą kartkówkę tabliczki mnożenia... Uczę się jej dobre parę lat, a nie mogę zapamiętać ile to jest np. 7x8... U mnie to naprawdę kiepsko, jedyne co mi wchodzi do głowy to angielski który od początku mi się podobał i mam do niego na szczęście dobre nastawienie ;) Nie lubię lekcji polskiego m.in. nie lubię dużego pisania na drugiej lekcji (wymagania edukacyjne to ta pierwsza ;p) i ostatnio wykorzystałam 2 kartki malutkim pismem - ciekawe ile zajęło by mi dużym... Moja ręka przez te wakacje odzwyczaiła się od pisania przez co mam wrażenie, że moje pismo jest 'byle jakie'. Powróciło się do wstawania o 6:00 rano, chodź w weekendy (m.in. dziś :D) wstaję o 11:00. Wieczorem szaleję przy muzyce, a potem momentalnie zasypiam. Lubię gdy jestem zmęczona i mogę się położyć wiedząc, że szybko zasnę. Bo jak muszę iść wcześniej wstać żeby rano być przytomna to nie mogę zasnąć... Taka to ja jestem ;p Uwielbiam teraz jesienne spacery z psem przy zachodzie słońca pomijając oczywiście suche liście na chodnikach oraz też 'śpiące dni' w których bezlitośnie pada deszcz. Spaceruję z nią wtedy po całej okolicy i podziwiam przyrodę... Nie biorę telefonu (chodź może jutro zabiorę, bo dawno nie robiłam zdjęć), bo chcę się oderwać od wirtualnego i elektronicznego świata. Jak piszę tego posta nie mogę się skupić - słyszę z daleka wystrzały petard (uwielbiam sylwestra, bo lubię efekt wystrzałów) i wiem, że muszę uspokajać Desię - bo wszystkie psy nie ważne jak i kiedy boją się tak głośnych rzeczy. Haha, ja tu o szkole i jesieni, a przeszłam na sylwestra który jest za jakieś 4 miesiące? To niby dużo, ale dopiero cieszyłam się z początku wakacji... To tyle na dzisiejszego posta. Mam nadzieję, że się podobał i nie wymuszam komentarzy - po prostu jak się spodobał i macie ochotę/czas - skomentujcie.
Love, T.
Love, T.
9/02/2014
LESSON 1
Pierwsza lekcja - jak dla nas normalna, dla niektórych męcząca. Czemu? Każda lekcja to 'wymagania edukacyjne'. Ja zaliczam się do 2 grupy, nie lubię powtarzania i pisania tego co było mówione na poprzedniej lekcji. Nauczyciel musi mówić to co każdą lekcję w takim dniu, my tylko słuchamy. Oni muszą z każdego przedmiotu te wymagania przedstawić, bo taki jest regulamin. Dziś miałam 7 lekcji, wstałam o 6:30, a wróciłam o 15:20. Cieszyłam się gdy zobaczyłam przyjaciół, mogłam się z nimi pośmiać i opowiedzieć co się działo w wakacje. Cóż... jeszcze tylko: ...październik...listopad...grudzień...styczeń...luty, MARZEC, KWIECIEŃ, MAJ, CZERWIEC! Posty będę próbowała teraz regularnie dodawać - co tydzień, chyba że będę miała wolne od nauki i dostęp do komputera. Szkoła to nie koszmar, mamy ją raz w życiu! Chodź wstawanie o 6:00 czy 7:00 mnie nie zadawala, postanowiłam ŻE NIE ZAWALĘ. Standardowo, tradycyjnie, uniwersalnie i oryginalnie jak każdego roku. A jak Wy spędziliście pierwszy dzień w szkole? O której wróciliście? Może jesteście już na studiach?
8/28/2014
Jesień zbliża się wielkimi krokami!
Cześć. Jesień tuż tuż, niecały miesiąc do ponurych dni - ale czy tylko tak go mamy oceniać? Jesień to nie tylko deszcz i 'zgniłe liście' na trawie (tak jak większość ludzi kojarzy), ale też ładne krajobrazy, zasuszone liście i piękna pora na fotografię. Nie zapominajmy też o ciepłych ubraniach, tak jak rękawiczki, może czapki jeszcze nie - chodź nie wiadomo (:D), nieprzemakalnych butach, ciepłych kurtkach czy polarkowych swetrów. Równie dobrze jesień może być ciepła, lecz to już nie środek lata. Mam dla Was kilka dobrych i tanich propozycji. Są to rzeczy które możecie kupić za grosze np. na szafie, na allegro bądź na vinted.
(źródło: Google Grafika)
(źródło: Google Grafika)
- SWETER
- Kurtka może nie jest za grosze, ale żeby była porządna trzeba się przyłożyć, znaleźć i kupić.
- Kalosze, najładniejsze jakie mi się spodobały :)
Pewny przedmiot - recenzja.
Hej. W tym poście napiszę o pewnym przedmiocie. Tym przedmiotem jest szampon i odżywka marki SCHAUMA. Myję nim często włosy. Moje powiedzmy 'siano' o kolorze blond pochodzi z natury. Nie zamierzam go malować, przerabiać, wyprostowywać prostownicą czyli po prostu ich psuć. No może jeżeli zaczną siwieć (:D). Moje włosy gdy namoczę je lekko wodą zaczynają się zmieniać w 'śrubki'. Są ładniejsze niż kiedy nic z nimi nie robię i mam zwykłe suche siano na głowie. Jeżeli chciałabym mieć normalne musiałabym zwyczajnie co parę godzin chodzić do łazienki. Jak tego uniknąć? Odpowiedzią jest szampon i odżywka Schauma. Na butelce próbują skusić ludzi do kupienia szamponów czy odżywek, ale czy mają rację pisząc na etykiecie 'Dla włosów suchych i spękanych. Odnawiają strukturę włosa, są delikatne w dotyku i nie puszą się."? Ja mówię zdecydowane tak! Myję nim od miesiąca, a włosy jak nie moje. Przynajmniej, nie aż tak jak kiedyś. Przed chwilą poszłam umyć włosy. Efekt? Znakomity! Ci co mają podobną sytuację do moich włosów powinni kupić sobie ten szampon i stosować go regularnie. Jest on do kupienia w różnych drogeriach, rossmanach oraz supermarketach. Jedna butla Schaumy starcza mi bowiem na 2 miesiące Ja nie muszę myć codziennie włosów. Moje włosy nie potrzebują, aż tak wysokiej pielęgnacji.
Źródło: Google grafika
Źródło: Google grafika
8/27/2014
HAUL ZAKUPOWY - BACK TO SHOOL
- Klej - roślinny o zapachu pomarańczy i zwykły
- Kredki - 12 kolorów, firmy natura
- Małe pióro 'kieszonkowe'
- Długopisy - 5 kolorów z dodatkiem brokatu
- Piórnik, mały i mieszczący wszystkie potrzebne przybory
- ZESZYTY
Mam jeszcze do kupienia farby, bloki itp.
Myślę, że haul Wam się spodobał. T.
8/15/2014
BrzydUla - post dla fanów serialu.
Hej. Od razu uprzedzam, że Ci którzy nie interesują się serialami/filmami nie muszą tego posta czytać. Piszę o 'starym' serialu z 2009r. Jest to serial o losach serialowej Uli Cieplak, którą gra Julia Kamińska. Niedawno włączyłam TVN7, była sobota. Biorąc pod uwagę, że był weekend leciało 5 odcinków. Fajnie było kiedyś sobie siąść w tygodniu o 17:55 i oglądać serial. W nawyk przypadły mi też teksty Violetty (Przez V i dwa TT) ,,Dasz wiarę?" - jeden z najlepszych słów, pasuje do każdej sytuacji (:D). Tęsknie za codziennymi odcinkami (od pon. do pt.) i losami ,,BrzydUli". Więc dlaczego by nie poprosić TVN'u o kontynuację komedii? Nie wiem czy to zbieg okoliczności, ale jak zaczęłam oglądać powtórki BrzydUli powstała strona na facebooku "Chcemy kontynuacji Brzyduli". Wymyślili ,,akcję pocztówek" - czyli wysyłanie zwyczajnych pocztówek do TVN z treścią 'Prosimy o kontynuację BrzydUli'. W sumie fajny pomysł, ale czy warto? :P Przekonamy się jak coś się będzie działo. Julia Kamińska sama wspomniała na swoim fanpage o 'reanimacji' serialu. Dodała również konkurs, więcej informacji na https://www.facebook.com/juliakaminskaofficial?fref=ts
Dobrze jak nie za dobrze?
Dobrze jak nie za dobrze?
8/06/2014
Przyroda


Subskrybuj:
Posty (Atom)
KOPIOWANIE
NIE KOPIUJ!
































